Hakkımızda


Tasarımcı Birgül Göralcan 2016 yılında kendi adıyla kurduğu markası için “ready couture” alanında koleksiyonlar hazırlamaktadır. Birgül Göralcan; hayatın ritminden bağımsız olarak kendi zamanını yaratan, özgür, geçmişinden miras kalan değerlere bağlı olduğu kadar modern, maskülen öğeleri büyük bir zerafetle taşıyan ve rafine zevkleri olan akdeniz kadınları için tasarımlar yapmaktadı

Birgül Göralcan kadını, metropol yaşantısını aile bağları üzerinden biçimlendiren, egzotik bölgelere seyahat etmekten hoşlanan, yeni tat, müzik ve kokular keşfetme konusunda heyecanlı lakin aynı zamanda klasik değerlere sahip çıkan, zamansız bir kadınıdır.

Mimari öğeleri koleksiyonlarına ustalıkla yansıtan tasarımcı, doğanın ve maddenin tüm formlarını kendine ilham kaynağı olarak görmektedir. Birgül Göralcan ipek, dantel, deri, şifon, kaşmir gibi materyalleri “couture” dokunuşlarla harmanlayarak kendi üslubunu oluşturmuştur.

Koleksiyonlarında kokteyl ve gece elbiselerinden smokin takımlara, kaban ve abaya-kimono gruplarından seyahat giysilerine kadar, geniş bir yelpazede tasarımlar yapan Göralcan, özellikle ceket tasarımı konusunda ustalık göstermektedir.

Birgül Göralcan bu güne kadar “Bir”, “Gül”, “Spice”, “Yansıma” ve “Dalga” isimlerinde beş koleksiyon hazırlamıştır.

Tasarımcının Nisantaşı’nda bulunan mağazasında “ready couture” koleksiyonları yer almakta ve atölyesinde ise kişiye özel tasarımlar hazırlanmaktadır. Paragraf

Birgül Göralcan aynı zamanda mücevher tasarımı yapmakta ve bu alanda da koleksiyonlar hazırlayarak satışa sunmaktadır.